הפעלות בישול לילדים

עולם ימי ההולדת הוא עולם עשיר ומגוון בהפעלות שונות. בכל יום הולדת בא לידי ביטוי אלמנט האוכל והממתקים ומה יותר קולינארי ומיוחד מלשלב את 2 העולמות הנפלאים הללו ליצירת החגיגה הטעימה והמושלמת. השפים שפורחים בשלל עסקים והפעלות החלו בשנים האחרונות להיכנס גם למסיבות ימי ההולדת. עולם חדש שמשאיר לכם טעם של עוד...

אין ילד שלא אוהב ימי הולדת ומתנות. חודשים לפני התאריך המיוחל מתחילים התכנונים, רשימת המתנות "היקרות" כמובן יהיו מאבא, אמא, סבא וסבתא והשאר מהחברים. זמן לא מבוטל לפני היום הגדול הורי החוגג מתחילים להבין שחגיגת יום הולדת היא תיק לא קטן. מה כבר אפשר לעשות עם כל הילדים בבית במשך 3 שעות לפחות מבלי שהבית ייהרס, יתלכלך ושכולם יצאו מרוצים?

כמובן לפני שבכלל מנסים להתמודד עם זה צריך לקחת בחשבון היכן תתקיים המסיבה, מה מספר המשתתפים והכי חשוב בני כמה הם. אחרי שיודעים את כול הפרמטרים האלה אפשר לצאת לדרך. הסוד הטמון בחגיגת יום הולדת מוצלחת ובלתי נשכחת הוא ההפעלות שיערכו באותו אירוע, כמובן שהן צריכות להתאים לגיל המשתתפים.

קיים מגוון עצום של הפעלות ובשנים האחרונות החל טרנד חדש בימי הולדת וזהו הפעלת שף, הדבר רק הולך וצובר תאוצה.

הפעלה מתוקה

מי לא אוהב שוקולד וממתקים? הפעלה זו מתאימה לגילאים הצעירים, אחרי הכול לא כדאי שיכינו אוכל הכרוך בלהחזיק סכין חדה, או כלים מסוכנים אחרים. ראשית עדיף להתחיל בהסבר קצר אותו כמובן ייתן השף על מה הולך להיות בהפעלה, מה עושים, איך עושים וכו .כל זה מעשיר את הידע של הילדים בכול הקשור לנושא.
אחרי שהם לבושים ונראים כמו טבחים קטנים הגיע הזמן לעבוד.
היתרונות בהפעלה מתוקה הן שיום הולדת מתקשר אצל ילדים כמשהו שמח אשר כולו שוקולד , עוגות וממתקים. בהפעלה מתוקה הילדים יוצרים לעצמם את כל הכייף הזה וזה מעניק להם עוד יותר תחושה של מתוק וכייף.
ולהורים – ההפעלה חוסכת את קנית האוכל והממתקים כי הילדים אוכלים ונהנים בזמן שהם יוצרים ואת התוצרים לוקחים הביתה כך שגם לא צריך לקנות הפתעות

בקיצור – רווח גדול לכולם!!! ההפעלה נעשית בצורה של תחנות אשר בכל תחנה מכינים משהו אחר: כדורי שוקולד, עוגיות, קאפקייקס וכו. שיטה זו מעניקה לילדים גם תחושה של צפייה לדבר הבא והתרגשות וגם תחושה של עשיה מגוונת.


היתרונות בהפעלת בישול

אין ספק שהפעלת בישול היא הבטחה להנאה צרופה עבור הילדים.
להפעלה שפע יתרונות:
לימוד התחום הכמותי - התנסות מעשית בחשיבות המדידה והדיוק. אימון הילדים באופן חוויתי לחישוב כמויות, מדידה ודיוק.

חוויה לכל החושים - התנסות עם חומרים מבטיחה הפעלת חמשת החושים: מישוש, ראייה, טעם, שמיעה, ריח.

קואורדינציה וחלוקת קשב - תיאום פעילות יד-עין, עבודה במספר זירות במקביל, חידוד יכולת חלוקת הקשב (הילד מקשיב למדריך, מבצע, מודד, מוזג, מערבב, טועם והכול במקביל).
אינטראקציה - הילד לומד לשתף פעולה עם סביבתו ועם חבריו, הוא לומד מאחרים באווירה אינטימית ונעימה.
חינוך להקשבה, משמעת וסדר - בישול הוא תהליך המצליח רק אם עוברים בו ביסודיות שלב אחר שלב ומבצעים הוראות במדויק.
לילדים מוטיבציה עצומה ליצור, לבשל ולהגיע למוצר הסופי - התבשיל שלהם, פרי יצירתם הטעים! זה מקור אדיר לגאווה. לימוד מנהגי אירוח ותרבויות - מטבח סובב עולם... אין ספק שהכנת אוכל מכילה גם חוויה תרבותית, שהרי המאכלים הם מיצגי תרבות. בנוסף, התנסות בבישול מלמדת הלכות אירוח ונימוסים (הכנות לקראת אורחים, עריכת שולחן, קישוט ודקורציה) וזאת בדרך מהנה.

בשורה התחתונה - כאן יש זמן הפקה לא ארוך ומוצר מוחשי ביד בסופו של יום... את התבשיל ניתן לחוות - להריח, לראות, לנגוע וכמובן לאכול. עבור ילדים, ובייחוד לקטנים מבניהם, מדובר בתמריץ ובפרס גדול עבור דבקות במטרה. התוצאה? תחושת סיפוק אדירה.

נכתב ע"י גיא בן שמחון
בעלים של "סינרים – מבשלים באהבה"
הפעלות בישול לילדים
טלפון : 050-7729179
אתר: www.sinarim.co.il